Погода    Транспорт    Вакансии

3 ліпеня Дзень Незалежнасці: праграма ў Кобрыне

ПРАГРАМА святочных мерапрыемстваў, прысвечаных Дню Незалежнасці Рэспублікі Беларусь (Дню Рэспублікі), 75-й гадавіне вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў

ПЛОШЧА ЛЕНІНА

10.00 – урачыстае святочнае мерапрыемства “Квітней, Радзіма, пад блакітным небам!”

 

ПАРК ІМЯ А.В.СУВОРАВА

11.00 – 22.55 — МАЛАДЗЁЖНЫ ПРАЕКТ “СВЯТА ВЫШЫВАНКІ”

10.00-21.00 — працуе пляцоўка “Скарбніца” – продаж вышыванак і іншай сувенірнай прадукцыі з беларускім арнаментам

10.00-21.00 — працуе пляцоўка “Беларуская карчма” – продаж страў беларускай кухні

 

КАЛЯ ФАНТАНА

11.00–20.00 — «ВЯЛІКІ ЛАБІРЫНТ» — ПЛЯЦОЎКА АД ПП «ПАЛЕССЕ»

13.00–18.00 — працуе салон беларускага арнамента “Беларусь – крыніца натхнення” (аквагрым, прычоскі)

 

КАЛЯ РАТОНДЫ

17.00–20.00 — працуе пляцоўка “Народныя гульні” – інтэрактыўная пляцоўка з народнымі гульнямі і конкурсамі

 

КАЛЯ БЮСТА СУВОРАВА

14.00–17.00 — часовая экспазіцыя “Беларускі арнамент: пасланне ад продкаў” УК “Кобрынскі ваенна-гістарычны музей імя А.В.Суворава”

13.00–20.00 — працуе пляцоўка “Горад майстроў” – выстава-продаж рамеснікаў, майстар-класы (вышыванка). Музычнае суправаджэнне выставы ансамблем “Кобрынскі гармонік”.

15.00–17.00 — работа пляцоўкі “Смак родный мовы” – літаратурная гасцёўня (конкурс чытальнікаў, выстава кніг беларускіх аўтараў)

17.00–19.00 — працуе пляцоўка “Прыемныя сустрэчы” – танцавальны вечар “Пад гукі роднай песні”з удзелам клуба “Сустрэча”

 

КАЛЯ УВАХОДА Ў ПАРК

13.00–20.00 — фотамайстэрня “Натхненне” (работа фотабудкі з імгненным фота, тэматычная фотазона, выстава пераможцаў і ўдзельнікаў фотаконкурсу “Сэлфі&фота з вышыванкай”)

 

БЕЛКАДРОМ

13.00–18.00 — працуе пляцоўка “Краіна дзяцінства” – дзіцячы горад забаўлянак (“Вялікі твістар”, выстава дзіцячых малюнкаў “Беларусь – гэта мы”. “Водны цір”, вялікія размалёўкі, “Юны канструктар”, дзіцячая дыскатэка, аніматары і роставыя лялькі, прызы і падарункі)

 

АМФІТЭАТР

17.00–22.55 — святочная канцэртная праграма (выступленне пераможцаў абласнога фальклорнага фестывалю-конкурсу “Радавод”, ансамбля песні і музыкі “Дубравіца” філіяла “Кобрынскае УМГ”, ДЭФІЛЕ “Беларускі вянок”, канцэртная праграма творчых калектываў і выканаўцаў раённага цэнтра дзіцячай творчасці, калектыву мастацкай самадзейнасці КУШВП ЖКГ “Кобрынская ЖКГ”, вакальнага ансамбля “2+2” і арт-групы “Родники” Пружанскага Палаца культуры

23.00 – рэспубліканская акцыя “Праспяваем гімн разам”

 

ТАНЦПЛЯЦОЎКА

23.05–01.00 — маладзёжная дыскатэка “Вышыванка.by” (уваход у вышыванцы свабодны)

кобринский-весник